Dekoratif Kaplama Grubu

Klimatherm - Dekoratif Sıva (Mineral Dokulu)

mineral dokuluCephe kaplama serisi, özellikle Klimatherm Isı Yalıtım Sistemi üzerine son kat olarak uygulanmak üzere geliştirilmiş, esnek ve su itici toz polimerler ve çeşitli kimyasallar ile aderansı ve zor koşullara dayanıklılığı artırılmış, elyaf katkılı, beyaz çimento bazlı, bir toz son kat mineral cephe kaplama serisidir.

Kullanıldığı yüzeyler: Çimento bazlı sıva, brüt beton, macunlanmış yüzeyler, düzgün yapılmış kaba sıva,beton panel levhalar, Klimatherm Sistemi’nde son kat kaplama olarak güvenle kullanılır.

Yüzeyin hazırlanması: Uygulama yapılacak yüzeyler temiz, kuru, sağlam ve kendini taşıyabilir durumda olmalıdır. Gözenekli ve emici yüzeyler ıslatılmalı ve yüzeyin nemli olması sağlanmalıdır.

Uygulama: Bir torba ( 25 kg ) kuru harç içine 5-7 lt temiz su ilavesi ile, uygun bir kapta, tercihen karıştırıcı mil pervane ile, homojen bir karışım elde edinceye kadar, karıştırılır. Harç, uygulama öncesinde 5 dakika karıştırmadan bekletilir ve son bir kez daha karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Karışım, 1 saat içerisinde kullanılmalı ve kullanma süresi geçmiş harç tekrar karıştırılıp, kullanılmamalıdır. Bu süre içerisinde kullanıma ara verildiğinde,kullanmadan önce tekrar karıştırılmalıdır. İyice karıştırılarak hazırlanan malzeme paslanmaz çelik mala ile düzgün bir şekilde sürülmeli ve fazla malzeme yüzeyden hemen temizlenmelidir. Yüzeye homojen bir şekilde sürülen malzemeye en çok 10 dk. İçinde, Plastik mala ile desen verilmelidir.

Malzeme Tüketim: Dekoratif Kaplama 2,0mm yaklasık 2,75 kg-m² , Dekoratif Kaplama 1,5mmvyaklasık 2,25 kg-m²

Dikkat edilecek hususlar: Sağlam olmayan ve düşük dirençli yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Homojen bir doku sağlamak için özellikle sıcak havalarda, doğrudan güneş ve rüzgar alan cephelerde uygulama yapılmamalı, uygulama yapılacak zeminin, güneş sebebi ile sıcak olduğu havalarda;gözenekli ve emici yüzeylerin ıslatılması ve nemlendirilmesine özellikle dikkat edilmelidir. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı + 5 C’den az; + 30 C’ den çok olmamalıdır. Üst yüzey kuruması 20 C ve % 65 bağıl nemde 6 saattir. Tam kuruma ve darbelere mukavemet için 2 – 3 gün gereklidir.

Depolama: Malzeme; orijinal ambalajında, kuru yerde ve açılmadan yaklaşık 12 ay süre ile depolanabilir.

Ambalaj şekli: 25 kg’lık kraft torbalar içerisinde, kuru toz olarak ambalajlanmıştır. Üst üste 10 sıradan fazla istifleme yapılmamalıdır.


Klimatherm Silikon Son Kat Dekoratif Kaplama

silikonlu dekoratif sivaDış cephelerde, özellikle Klimatherm Isı Yalıtım Sistemi üzerine son kat kaplama olarak uygulanmak üzere geliştirilmiş, silikon esaslı, kullanıma hazır renkli veya beyaz sıvadır.

Kullanıldığı yüzeyler: Çimento bazlı sıvalar , brüt beton, macunlanmış yüzeyler, düzgün yapılmış kaba sıva, beton panel levhalar, Klimatherm Isı Yalıtım Sistemi’nde son kat kaplama olarak güvenle kullanılır.

Üstünlükleri: Dekoratiftir. İçerdiği küçük granüller sayesinde dekoratif bir görünümü vardır. Dayanıklıdır. Yüksek kaliteli katkı maddeleri içerdiğinden; iklim koşullarına ve termik şoklara dayanıklıdır. Bünyesindeki polimer katkı oranının yüksekliği sebebi ile yüzeylere tam bir yapışma ve uyum sağlar.Yüksek düzeyde elastik yapılı, su itici ve termik şoklara dayanıklı bir malzemedir. Ekonomiktir. Dekoratif görünümü sayesinde; gözenek, kılcal çatlak, dalgalanma gibi sıva hatalarınıgörter, çelik mala ile kolay ve süratle uygulanır. İşçilik ve zaman tasarrufu sağlar.Sıhhidir. İçerdiği elyaf lifleri ve mineral yapısı sayesinde; yüksek buhar geçirgenliğine sahip olup; binaların nefes almasına engel değildir. Küf, bakteri ve mikrop barındırmaz.

Yüzeyin hazırlanması: Uygulama yapılacak yüzeyler temiz, kuru, sağlam ve kendini taşıyabilir durumda olmalıdır.

Uygulama: Uygulama öncesinde homojen bir hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Paslanmaz çelik mala veya plastik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayılmalıdır. Uygulama kalınlığı, en iri desen taşlarına göre ayarlanmalıdır. Yüzeye dairesel hareketlerle plastik mala ile desen verilmelidir.

Malzeme tüketim: Yaklaşık 2.75 kg/m² Renk: Beyaz, istenildiginde açık renklerde renklendirilebilir.

Dikkat edilecek hususlar: Sağlam olmayan ve düşük dirençli yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Homojen bir doku sağlamak için özellikle sıcak havalarda, doğrudan güneş ve rüzgar alan cephelerde uygulama yapılmamalıdır. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı + 5 C’den az; +35 C’ den çok olmamalıdır. Üst yüzey kuruması 20 C ve % 65 bağıl nemde 6 saattir. Tam kuruma ve darbelere mukavemet için 36 saat gereklidir.

Depolama: Malzeme; serin ve don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir