Isı Yalıtım Levha Sıvası Grubu

KLİMATHERM - ISI YALITIM LEVHA SIVASI GRUBU

Klimatherm Isı Yalıtım Levhası Sıvama Harcı (Elyaf Katkılı)

Isı yalıtım sistemleri için geliştirilmiş çimento esaslı  polimer  ve elyaf takviyeli levha sıva harcıdır.

Isı Yalıtım Levhası Sıvama HarcıKullanıldığı yüzeyler: İç ve dış cephelerde ısı yalıtım amaçlı olarak uygulaması yapılmış olan   XPS, EPS ve Taşyünü  levhalarının üzerine yüzey sıvası olarak kullanılır.

Yüzeyin hazırlanması: Isı yalıtım levhaları ,sağlam alttaki yüzeye kuvvetle yapışmış, temiz ve kuru olmalıdır.Levhalar arasındaki boşluklar bulunuyorsa bunlar aynı levha kullanılarak doldurulmalı, yüzey düzgün hale getirilmelidir.Uygulama için ortam sıcaklığının + 5°C ile  +30 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir.Çok sıcak havalarda ve / veya  çok nemli havalarda ayrıca güneş altında  olan yüzeylerde ve don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmaması önerilir.

Uygulama: Klimatherm  Isı Yalıtım Levhası Sıvama Harcı,  25 kg lik ambalaj için  yaklaşık 5-6 lt  temiz su ile  topak kalmayacak şekilde homojen bir karışım elde edilene kadar karıştırılmalıdır.Hazırlanan harç 5 dk dinlendirilmeli, ardından hafifçe karıştırılarak uygulamaya  geçilmelidir.Klimatherm  Isı Yalıtım Levhası Sıvama Harcı,  çelik mala ile uygulanmalıdır. Isı Yalıtım Filesi, harç kurumadan yukarıdan aşağıya olacak şekilde gergin ve katlanmadan harç üzerine serilmeli ve alttaki harç ile yerleştirlmelidir.Yalıtım filesi birleşim noktalarında min 10 cm üst üste gelecek şekilde yerleştirilmeli ve bu şekilde çatlamalar önlenmelidir. Kiriş ve köşelerde, pencere ve kapı çerçevelerinde yalıtım filesi en az 20 cm olacak şekilde döndürülmelidir.1.Kat uygulama  ve file yerleştirmesinden yaklaşık olarak 3-4 saat sonra Klimatherm  Isı Yalıtım Levhası Sıvama Harcı’nın ikinci kat uygulamasına geçilmelidir.İkinci kat uygulamasından sonra yüzey dış cephe kaplamasına uygun hale gelmiş olacaktır. Belirtilmiş olan süre sonunda dış cephe kaplaması yapılabilir.

Malzeme Tüketim: Polistren plakalar için ; Yaklaşık 4,5 kg / m² Taşyünü plakalar için ; Yaklaşık 6,0 kg/m²

Raf Ömrü: Kuru ve nemsiz ortamlarda  kraft torbalarda, ambalaj açılmadan üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

Depolama:Klimatherm  Isı Yalıtım Levhası Sıvama Harcı,  palet  üzerinde kuru ve rutubetsiz ortamlarda stoklanmalı, nem ve don tehlikesinden korunmalıdır. 

Ambalaj şekli : 25 kg lık kraft torbalar içerisinde kuru toz olarak ambalajlanmıştır. Üst üste 10 sıradan fazla istifleme yapılmamalıdır.